Chaos Control Blog

Ares'in Kişisel Blog Sitesine Hoş Geldiniz!

Chaos`Control

Chaos`Control artik blog olarak devam edcektir. Sitede sadece kendime gore yazilar yazacagim. CC-Gaming ailesinde Cod4, Quake 3 ve Dota takimi uzun zaman aktif olmadigindan degisiklige karar verdim. Bu degisiklik herkes icin iyi olacaktir. Bizlere destek olan herkese tesekkur ediyoruz. Saygilarimla by Ares

Şubat 2011 iin arsiv

Technologies Xphp devri başlıyor

Yazan: aresSonic Tarih: Şub 28th, 2011 | Kategori:: Genel

Son  yıllarda php tarafından geliştirilmeye uğraşılan bir çok yama mevcuttu, fakat hiç birisi php’nin asıl durumunu değiştirmeye yetmiyordu. Php üzerine asp eklentisi yazılarak bile değiştirilmeye çalışıldı. Fakat eklentiler çalışırken üzerinde asp yazılımı php kaynağı destekleyemiyordu. C# ile geliştirilmeye çalışan yeni bir php desinger çıktı. Bu şekilde php yazılımında son noktaya değinilmişti. Php de ileri seviyeye ulaşabilmek ve sorunsuz ilerleme kaydedebilmek için bir yerde muhakkak yolu kesiliyordu. Örneğin kısa bir forum sitesi yapıldığında bu sadece güncelleme gerektirebilecek bir takım kodlar yada modüller sayesinde ilerletilebiliyordu. Yıllardır php nin önündeki yolu kaldırmaya çalışan büyük web ustaları bir çare bulamamış ve php nin sona erdiği görüşündeydi. Bir gün küçük bir webmaster xml kodları ile uğraşırken küçük bir script keşfetti. xml kodları ile besleme yaparak php nin önündeki tüm engelleri kaldırmayı hedefledi ve başarılı oldu. Tarihin gelmiş geçmiş en büyük php yazılımlarının başlayacağı teknolojik çağa gelmiş bulunmaktayız. XML ile PHP beslemesi yapılarak oluşturulan  XPHP devri başlamış oldu.

Xphp nedir?

php’nin yapabileceği sınırlı işleri xml bazında encode ederek sınırsız sayıda yenilik çıkartmasına Xphp denir. XPHP’nin yazılım için küçük scriptini BURAYA TIKLAYARAK görebilirsiniz. Yan tarafta scripti açık şekilde anlatan bir Guide göreceksiniz. 🙂 Bu küçük besleme sayesinde her php yazılımı tamamen değiştirilip geliştirilebilecek özelliğe sahip oldu.


Chaos`Control Dota Team

Yazan: aresSonic Tarih: Şub 22nd, 2011 | Kategori:: Genel

Evet mükemmel bir takım olarak bir aile fotoğrafı koymak istedim Dota Takımımız adına 🙂

CC-Gaming Dota Team

CC-Gaming Dota Team


Kleptoman Kedi

Yazan: aresSonic Tarih: Şub 17th, 2011 | Kategori:: Genel

Dün akşam haberlerde gülmekten yerlere yattığım haber 😀

ABD’nin California eyaletine bağlı, San Mateo kentinde yaşayan, Dusty adlı (kleptoman) kedinin, üç yıl içinde 600’u aşkın hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

Jean Chu ve ve Jim Coleman adlı çiftin sahibi olduğu Dusty’nin gece karanlık bastırdıktan sonra komşu ve çevre evlerden çaldığı nesnelerle eve dönüşü, Animal Planet’in girişimiyle saniye saniye kameralara yansıdı. Her sabah evinde kendisine ait olmayan nesneler bulan ve evin bir odası Dusty’nin getirdiği eşyalarla neredeyse dolduğunu söyleyen Jean Chu, kedisi ‘kleptoman’ Dusty’nin gece başka yerlerden çalıp eve getiriş görüntülerini izlerken gülmekten kendini alamadı. Dusty’nin çaldığı eşyalar arasında, ayakkabı, eldiven, gömlek, iç çamaşırı, sutyen gibi nesneler bulunuyor..

Kleptoman: çalma hastalığına (kleptomani) tutulmuş olan kişilere verilen ad.

Vay be neler dönüyor dünyada hepsinden haberiniz olsun 😀 Kediler bile psikopata bağlanmış. İnsanlar ne yapsın bu durumda?