Chaos Control Blog

Ares'in Kişisel Blog Sitesine Hoş Geldiniz!

Chaos`Control

Chaos`Control artik blog olarak devam edcektir. Sitede sadece kendime gore yazilar yazacagim. CC-Gaming ailesinde Cod4, Quake 3 ve Dota takimi uzun zaman aktif olmadigindan degisiklige karar verdim. Bu degisiklik herkes icin iyi olacaktir. Bizlere destek olan herkese tesekkur ediyoruz. Saygilarimla by Ares

Ekim 2011 iin arsiv

Günlük Çalışma Programı

Yazan: aresSonic Tarih: Eki 6th, 2011 | Kategori:: Genel

GÜNLÜK ÇALIŞMA PROGRAMI

*Sabah saat 5:30’da namaz kılınacak.
*Saat 6:00 a kadar günlük sabah sporu.
*Saat 8 ye kadar dinlenme. Saat 8:30’da Ders 40’ar dakikalık ders vakti. 20’şer dakikalık ara ile mola.
*Saat 13:00’dan sonra namaz ve 3:00 a kadar serbest çalışma (Soru çözümleri)
*Saat 4’de namazdan sonra Tekrarlı çalışma ve soru çözümleri
*Saat 7’ akşam namazından sonra dinlenme.
*Cuma günü sabah saat 8’den öğlen 12 ye kadar 40’ar dakikalık soru çözümleri.
*Cuma namazından sonra 3 saatlik deneme sınavı. Ve beyin dinlendirici egzersizler ( Kitap okuma gibi.)
*Cumartesi ve Pazar günleri sabah saat 7 den 12 ye kadar temel konu tekrarları.
*Pazar gününüzü serbest bırakın hayatın düzenini sağlamak için haftada sadece 1 gününüzü boş bırakın.
*Uyku ve beslenme düzeninizi tam zamanında yapın.
* Saat 12:00 da uyku sabah namazında uyanmaya alışın.
*Günlük beslenme öğünlerinizi namazlardan hemen sonra yapın.
*Çalışma düzeninizde yanınızda arkadaşınız varsa beraber soru çözümleri üretin.
*Ders programına günlük olarak devam edin.

ÖRNEK: Pazartesi günü sadece matematik. Salı günü ise sadece Kimya gibi çalışmalar yapın.

Üst üste aynı dersi çalışmak, motivasyonunuzu etkileyeceğinden dolayı  Günlük olarak Matematik ve Kimya olarakda ayırabilirsiniz.

*Sıkıntılı olduğunuz durumlarda kesinlikle çalışmayı bırakıp rahat olmaya çalışın.Çünkü ders çalışma sadece sakin olunan durumlarda beyinde kalıcı olur. Ortamınızı ayarlamadıysanız kendinize kesinlikle bir çalışma ortamı yaratın.
*Ders  esnasında kesinlikle farklı şeylere odaklanmayın. Motivasyon odak kaybı da  sizin edindiğiniz bilgiyi kısa sürede tekrar unutmanıza sebep olur.

Bu ders çalışma programı benim tarafımdan hazırlanmıştır. Tek çalışmanın, tek gizli sırrı sizin planınıza olan Sadakatiniz ve Azimli olmanız ile başarılabilir.


Home sweet Home

Yazan: aresSonic Tarih: Eki 6th, 2011 | Kategori:: Genel

🙁 üzülerek söylüyorum tamamen yurttan ayrıldım 9 ekimdeki cs turnuvasından sonra evde olacağım. Gittiğim yurt tam istediğim disiplin ve eğitime sahipti ama üzücü nokta ve ayrılma sebebim;  kıtlık vardı biraz. nasıl derseniz kaldığım süre icinde 4 5 gün neyse ihtiya kıtlığı vardı. 210 öğrenci yemek salonu tıklım tıklım doluyor bazıları aç kalabiliyor filan sonra dersane eğitimi sadece 6 saat 8:00 den saat 13:00 a kadar ama yeterli olmayan tek şey etütlerdi. Neden? Çünkü bizim dersaneyle ilk anlaşmamızla sonraki düzen tamamen uyumsuz. dış dersane degil tek katta bir hapisane herşey aynı katta 4. katta hemen solda yatakhane sonra karşıda hemen dersane odası yanında banyosu yanında tuvaleti yemekhanesi hepsi 1 katta. dışarı cıkmak yok zaten dersler bitttimi hop etüt saat 12:00 a kadar yatmak yok saat 5:00 da kalkıyoruz. olmuyor böyle tek sıkıldığım nokta ders konusunda oda adamlar ETÜT anlayışını kavrayamamış. etüt tek başına ders çalışma ortamı (serbest çalışma) değil tamamen hoca ile beraber çalışmadır. Sınıfda soru mevkiinde ama tamamen tek bir odada 6 7 saat geçirmek insanı bunalımdan tut psikolojik sağlığına kadar derinden etkiliyor… Ortamda personel ve hoca kıtlığıda olduğu icin tüm temizlik vsvs tüm isleri öğrenci karşılıyor. Ders dışındaki tamamen tek çalışma insanı delirtiyor gerçekten. Hoca yok insanlar boş boş off poff bune ya 😀 walla herkes sıkıntıdan ne yapacağını şaşırıyor :=) şimdilik bu kdar yazıyorum devamını getireceğim cafedeyim 🙂


Yurt ve Ben

Yazan: aresSonic Tarih: Eki 2nd, 2011 | Kategori:: Genel

Yurttaki ilk gün 😀 nasıl diyeyim bilemiyorum ama tam anlamıyla berbattı. Herkes aile iznine çıkmış tek başıma sıkılmış gün geciriyorum çok lanetti 😀 ortam iyi gibi görünmesine ragmen ilk güne göre sanırım çok aşırı berbat geçti. Sabah saat 5:40 da sabah namazı ve saat  7de yemek vakti. Otelde kalıryormus gibi hissediyorum. Kimse olmadığı için tam olarak birşey yapamadım daha yatakhane ve ben 😀 yatakla sevişmiş gibi hissettim neyse 😀 mühim olan burdaki dersler. yurt ile iç içe bir çalışma yan oda dershane onun yanı banyo onun yanı tuvalet onun yanı vestiyer … 😀 cok sexy hayatımı hapisanede gibi hissettim bi an. Ayda 1 kez 3 günlük aile izninde gelebileceğim ancak. Bence yeterli bir süre /hiç samıyorum :D/ Hapisane gibi olmasının sebebi her haltın aynı katta olması. Düzeltiyorum yemekhane 8. katta masallahı war ilk okuldan yüksek okula kadar herkes var yurtta sexy 😀 Ve sadece salı günü 3 saatlik bir çarşı izni veriyorlar. Yeterlimi sizce ? İlk kez yurtta kaldığım için bilemiyorum ama… Düzen konusunda biraz olsun iyiler gibi görünüyor 😀 ilk günden yurt hakkında söyleyeceklerim bu kadar.

Gelelim bana kendi bilgisayarlarımdan ayrı olmak çok kötü bir duygu sanki en yakın arkadaşımı kaybetmiş gibiyim. sıkılıyorum çatlıyorum netteki arkadaşlarımdan çok uzağım yinede beni arayan soran arkadaşlarımada çok teşekkür ederim. Ne olursa olsun bu sene benim icin son olacak. gerçi 11 ekimde kıyamet kopacak ya buda bir ayrı 😀 Kücüklügümden beri kactığım hapishaneye kendi elimle tekrar girdim, adalet yerini buluyor arkadas 😀 Geldiğim kafede klavye bozuk lanet olsun qweqweqw 😀 neyse 1 seneden sonra kimse beni rahatsız edemeyecek. Kendi evime çıktığım zaman ben keyfim ve kahyası olacak 🙁 ama eksik olan birşey var hala yanlızlım 🙁 herkesin 1 senesi muhtemelen böyle boşa gidiyordur ama neyse 🙂 kıyameti bekliyoruz xD CC|Kıyamet 😛  çok göreceli olmasına rağmen dersler başladığında kendimi kopartacağım 🙂 Professional Ders Sports mode 😀 UNLIMITED DERS WORKS!!  Evden hiç bir yedek almadım lanet olsun 😀 Yurtta internet var dediler geldik resmen hapisaneye düstük kandırıldık 😀 ama 1 ay sonra evime gittigimde 3 gün hiç uyumam heralde qweqwe 😀 korhan nber knk sana burdan sevgilerimi gönderiyom 😀 üni de görüşürüq 😀